29 квітня в Мирівському будинку культури відбувся концерт, присвячений Міжнародному дню танцю.

Танець – невід’ємна частина будь-якої культури. Він є джерелом натхнення для художників, дизайнерів, скульпторів і режисерів театру і кіно. Деякі хореографи вважають, що за рухами тіла ховаються справжні рухи душі. Люди, які займаються танцями, відрізняються, як правило, цілеспрямованістю і у них хороше здоров’я. Навіть медичні експерименти показали, що у людей, які перенесли операції, при додаванні до звичайної післяопераційної терапії танцювальних занять, одужання проходило набагато швидше.

Мирівський сільський будинок культури часто радує жителів та гостей об’єднаної територіальної громади танцювальними концертами.

Нещодавно хореограф будинку культури Тетяна Молчанова і танцювальний колектив відзначали ювілей – 35 років творчої діяльності. Концерт називався «35 в польоті».  Нинішній концерт – це друга частина ювілейної програми. І приурочена вона  була до  Міжнародного дня танцю.

Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера, реформатора та теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету».

У цей день весь танцюючий світ відзначатиме своє професійне свято – театри опери та балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального та народного танцю і інші, як професійні, так і самодіяльні артисти.

На початку концерту до всіх присутніх звернувся сільський голова Володимир Миколайович Біленко, який привітав з цим святом тих, кому випало на долю нескінченне щастя перебувати в гармонії мелодій і польоту душі – учасників танцювальних колективів будинку культури і всіх танцюристів світу. Особливо теплі слова Володимира Миколайовича були звернені до Тетяни Молчанової: «Мені хочеться привітати іще і тих, кого ми, глядачі, не бачимо на сцені, вони завжди за лаштунками. Відмінно виконаний танець – це їх перемога, невдача – це їх невдача. Це талановиті і терплячі люди. Я говорю про хореографів. Привітаємо всіх хореографів і зокрема хореографа Мирівського будинку культури – Молчанову Тетяну Михайлівну!»

І завирувало свято танцю. Глядачі якось відразу забули про всі свої повсякденні справи та турботи і поринули з головою в  прекрасний світ мистецтва танцю.

До програми увійшли як вже знайомі глядачам унікальні постановки Тетяни Михайлівни, так і абсолютно нові неперевершені шедеври.

Учасники хореографічних колективів познайомили присутніх з різними танцями: народні і сучасні, веселі та ліричні, полька, рок-н-рол, козачок, шейк… всього не перелічити. Але право розпочати концерт віддали, безперечно, королю танців – вальсу. Вокально-хореографічну композицію неперевершено виконали  група «Денс-Асорті» та вокаліст Ігор Сисолятін.

Плавний, ліричний вальс змінює жвава та весела «Фінська полька» у виконанні молодшої танцювальної групи.

Фінську тему продовжили учасники середньої танцювальної групи  простим і колись дуже популярним танцем «Лєтка-єнька».

Невеличка танцювальна вікторина показала неабияку обізнаність глядачів з світом танцю.

І знову танець. Танець і пісня, що як брат і сестра, завжди йдуть поряд. Вікторія Ткаченко з піснею «Я завелась» і учасниці старшої танцювальної групи завели весь зал своєю енергією і позитивом.

Назви танців, яскраві костюми, неперевершена майстерність танцюристів мінялись як в величезному калейдоскопі: ось на сцені «Спецагенти» (середня група), а ось –хореографічна картинка «Дроля мой» (Денс-Асорті), запальна «Козачка» (старша танцювальна група), «Вчитель танців» (молодша і середня групи). Не залишили енергійні артисти в спокої і глядачів – разом з Тетяною Молчановою показали справжній танцювальний майстер-клас і після невеликої репетиції вже весь зал танцював сидячи, виконуючи нескладні, але дуже запальні рухи.

Вальси, твісти, ламбади... Мода змінюється. У кожного покоління свої ритми. «А моє серце  б’ється тільки в ритмі диско! Адже це моя молодість, це початок мого творчого шляху. 35 років пройшло, але хочеться знову і знову повертатись в ті часи.  Як забути  дискотеки тих років? Я думаю, більша половина залу мене розуміє» - звернулась до глядачів Тетяна Молчанова. Згадати молодість допомогла сценка «Дискотека 80-х» у виконанні артистів театру мініатюр: Ольги Дубрової, Марини Гринь, Вікторії Ткаченко, Олександра Патлуха.

Ще далі у минуле глядачів переніс мексиканський танець на дуже популярну мелодію  30-х років «Кукарача» у виконання молодшої танцювальної групи.

Мовою танцю можна передати все: різноманітні почуття, красу природи, якісь пригоди, події. Танець може навіть розповісти про професії, як це вміло показала середня група танцювального колективу на чолі зі своїм «шеф-кухарем» (Ольга Дуброва) в танці «Кухарі».

Не обійшлося й без традиційного розіграшу щасливого місця. Солодкий приз – торт (адже танцювальний колектив святкував 35-річчя) – з легкої руки Тетяни Молчанової отримав один з глядачів.

На завершення концерту глядачів ще раз порадували старша група з танцем «Деревня» та група «Денс-Асорті» з танцем «А я чорнява».

Зал ще довго своїми оплесками не відпускав артистів зі сцени, адже вони своєю енергією, своїм шаленим ритмом серця, своєю любов’ю до танцю, до прекрасного не раз ділилися з глядачами. І, сподіваємося, що ще не один рік подарують серця і таланти своїм вдячним шанувальникам.

Щиро вітаємо всіх, хто не уявляє свого життя без танцю, хто йде по життю, танцюючи, хто не може втриматися, коли чує музичний ритм, і, не маючи змоги протистояти покликові душі, робить невимушені па. Танцюйте, виражайте себе, показуйте в танці всю свою сутність, живіть в ритм танцю!

А учасникам неперевершеного концерту та хореографу СБК побажаємо здоров’я, творчої наснаги і ніколи не переривати свій політ!