Зустріч з головним лікарем КЗ "Томаківський центр ПМСД" Н.Г. Старостенко

14 квітня в приміщенні виконкому Мирівської сільської ради в с. Зоря відбулась зустріч сільського голови В.М. Біленка, старости Л.І. Екзархо, працівників сільради, відділу освіти, молоді та спорту, ФАПу, жителів села Зоря з головним лікарем КЗ «Томаківський центр ПМСД» Н.Г. Старостенко.

Ставилися серйозні питання: відкриття лікарняних листів спеціалістами ФАПу, перенесення дня прийому лікаря в приміщенні Зорянського ФАПу з черверга на вівторок для зручності жителів, прийому жителів села лікарями Томаківського центру ПМСД.

Ніна Григорівна запевнила присутніх, що всі питання, які будуть виникати в умовах процесів децентралізації, вирішуватимуться.

Також поінформувала присутніх про те, що 9 листопада 2016 року на своєму засіданні Кабінет Міністрів України схвалив постанову "Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів" -  з 1 квітня 2017 року запроваджується відшкодування вартості лікарських засобів при амбулаторному лікуванні хворих на серцево-судинні хвороби, цукрового діабету ІІ типу, бронхіальної астми згідно з переліком міжнародних непатентованих назв лікарських засобів.

Постановою затверджено перелік міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, вартість котрих підлягає відшкодуванню та Порядок відшкодування.

Ліки, кошти за які будуть відшкодовуватися, призначатимуть лікарі первинної ланки (сімейні лікарі, терапевти, педіатри) за міжнародними непатентованими назвами (МНН), тобто за діючою речовиною, а не за комерційною назвою.

Безкоштовні ліки – це частина гарантованого пакету послуг первинної ланки. Вартість ліків відшкодовуватиметься за ціною найдешевшого генерика. Загалом буде 21 МНН (16 – серцево-судинні захворювання, 2 – цукровий діабет ІІ типу, 3 – бронхіальна астма) з оновленого Національного переліку лікарських засобів (згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я).

Потім всі присутні пішли до приміщення ФАПу, щоб оглянути можливості виділення іншого приміщення для прийому жителів села лікарем Топилянської амбулаторії.

Володимир Миколайович Біленко запевнив присутніх, що зробить все, щоб покращити умови надання медичних послуг населенню.