8 сесія Мирівської сільської ради І скликання

7 квітня в приміщенні Мирівського будинку культури відбулась чергова, 8 сесія Мирівської сільської ради.

Серед ряду питань, винесених на розгляд сесії, чи не основним було питання про надання згоди на добровільне приєднання Тарасівської та Виводівської територіальних громад та делегування представників до спільної робочої групи щодо виконання процесів приєднання.

З доповіддю виступив сільський голова В.М. Біленко: «17 березня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо добровільного приєднання територіальних громад». Вже створені ОТГ, а в їх числі і наша, Мирівська громада, пройшли процедуру об’єднання, вже сформували органи управління. Ми маємо більш широкі повноваження і ресурси, що дозволяє реалізовувати проекти розвитку інфраструктури: ремонтувати і навіть будувати школи, дитсадки, водогони, дороги, системи вуличного освітлення, закуповувати комунальну техніку, створювати комунальні підприємства, дбати про благоустрій навіть найвіддаленіших сіл тощо. У цьому нам допомагає держава, місцевий бізнес, сприяють міжнародні партнери.

Звичайно, сусідні громади, які з тих чи інших причин одразу не пішли на об’єднання, зараз вже бачать усі вигоди такої консолідації зусиль і бажають долучитися до ОТГ. Саме тому було проведено ряд заходів – зустрічі з жителями, депутатами, сільськими головами Вищетарасівської та Виводівської територіальних громад, громадські слухання. В результаті обидві ці громади виявили бажання приєднатися до нашої Мирівської сільської об’єднаної територіальної громади». Також Володимир Миколайович роз’яснив, що новий закон значно спрощує процедуру доєднання до діючої об’єднаної громади. Ним передбачається, що голову ОТГ в ході приєднання не переобирають, вибори депутатів проводяться не в усій об’єднаній громаді, а лише на приєднаній території. Приєднана громада стає старостинським округом в ОТГ. При цьому, голова приєднаної громади гарантовано отримує повноваження старости і стає членом виконкому ОТГ.

Отже, в раді ОТГ будуть представлені інтереси усіх мешканців новоствореної громади, а місцева влада не зазнає політичних потрясінь.

Крім того, ведуться переговори щодо приєднання з жителями та депутатами Новокиївської сільської ради, які ще не до кінця оцінили позитивні перспективи такого єднання.

В процесі обговорення рішення про надання згоди про приєднання Тарасівської та Виводівської територіальних громад було прийнято одноголосно. Це ще раз підтвердило девіз, за яким живе Мирівська громада: «Плануй спільно, дій відповідально – живи гідно!».

Також депутати розглянули ряд інших важливих для громади питань: зміни до бюджету, земельні питання, про надання грошової допомоги мешканцям громади, які її потребують, про вступ до Асоціації об’єднаних територіальних громад (доповідали начальник фінансово-економічного відділу – головний бухгалтер виконкому Лавріва Т.О., спеціаліст-землевпорядник виконкому Петрова Н.І.). З обговорених питань були прийняті відповідні рішення.

З метою активізації роботи з керівництвом громади з питань забезпечення пожежної безпеки на відповідній території з інформацією  щодо необхідності  створення підрозділів місцевої пожежної охорони  для оперативного реагування на пожежі та надзвичайні ситуації  на території Мирівської громади виступила начальник Томаківського РС ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Легкоступ Оксана Анатоліївна.

Голова районної організації Товариства Червоного Хреста Красан Ніна  Іванівна подякувала за можливість створення на території громади кімнати  ветерана. В ході звіту за свою роботу Ніна Іванівна розчулила всіх присутніх  живими розповідями про долі простих людей, ветеранів, одиноких  пенсіонерів, які потребують не тільки матеріальної допомоги, а й душевного  тепла, дружнього спілкування і розуміння.

Після плідної праці 8 сесії 1 скликання Мирівської сільської ради Біленко  Володимир Миколайович подякував всім за активну роботу в рамках  щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля», але зауважив, що багато  чого ще не зроблено, тому загальні толоки будуть збиратися ще не раз,  закликав депутатів залучати до таких заходів якомога більшу кількість  жителів громади.

Сесія пройшла легко, невимушено, тому що в залі зібралась справжня  команда однодумців, які переживають не за себе, а за добробут громадян та  процвітання всієї громади.