Скористайтеся безоплатною правовою допомогою!

05 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про Вищу раду правосуддя». Цим документом, зокрема, внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу. Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які претендують на отримання такого статусу. Таким чином, скористатися кваліфікованою правовою допомогою відтепер зможуть близько 1 700 000 людей – саме така сьогодні є приблизна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості:

- по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

- по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було раніше.

Мешканці м. Нікополя,  Нікопольського  району, м. Покров,  м. Марганця, смт. Томаківки  та  Томаківського  району  мають можливість реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу,  звернувшись до  центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  та його  структурних підрозділів – бюро правової допомоги. Правові послуги надають адвокати та штатні юристи центрів.

Нікопольський  місцевий  центр  з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

м.Нікополь, вул. І.Богуна, 9

тел. (0566) 68-75-40, (0566) 68-75-23, МТС +380661773774

Skype :  nmc 0661773774

Марганецьке  бюро правової допомоги:

м . Марганець, вул.. О.Кошевого, 4. Тел. (05665) 5-10-06

Покровське бюро правової допомоги:

м . Покров, вул. Героїв України, 13. Тел.: (05667) 6-65-08

Томаківське  бюро правової допомоги:

смт. Томаківка, вул. Лесі Українки, 41. Тел.: (05668) 3-14-22

Також детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером гарячої  телефонної  лінії – 0-800-213-103  (цілодобово та безкоштовно з мобільних і стаціонарних телефонів у межах України).